Homilia Ojca Świętego Benedykta XVI na krakowskich Błoniach

Papież Benedykt XVI wygłaszający homilię z okna w Watykanie.

Ojciec Święty mówił dziś o znaczeniu pielęgnowania boskich wartości w życiu osobistym i społecznym. Temat ten poruszył w homilii na krakowskich Błoniach, gdzie obchodził ważne święto pielgrzymkowe. W tym złożonym i zmieniającym się świecie potrzebujemy po raz kolejny odkryć na nowo niezmienną Bożą prawdę, jak również nasze głębokie ludzkie powołanie.

O czym mówił papież Benedykt XVI w swojej homilii na krakowskich Błoniach?

Ojciec Święty mówił o znaczeniu pielęgnowania boskich wartości w życiu osobistym i społecznym. Temat ten poruszył w swojej homilii na krakowskich Błoniach, gdzie obchodził ważne święto pielgrzymkowe. Kościół musi odzyskać na nowo wartości, na których się opiera: pokory, prostoty, ofiary z siebie, współczucia dla innych i troski o innych. Wszystkie te cechy należą nie tylko do tego, co zostało przekazane w starożytności, ale także do tego, co należy do nas, dzisiejszych członków Kościoła: znajdują się one w każdym z nas!

Jak ważne są słowa papieża Benedykta XVI z tej homilii?

Słowa papieża Benedykta XVI z tej homilii na Błoniach są bardzo ważne, ponieważ pokazują nam jak mamy żyć. Papież Benedykt XVI wyjaśnił, że „siła, którą znajdujemy w przyjęciu tych wartości, jest tym, co da nam odwagę, by z nadzieją i ufnością stawiać czoła nowym wyzwaniom”. Również Kościół musi nieustannie dążyć do ponownego odkrycia swojej istotnej tożsamości, aby kontynuować misję ewangelizacyjną i nie być postrzeganym jedynie jako instytucja społeczna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *