Jak powstał kościół katolicki?

Monstrancja z Komunią Świętą, na której swoje praktyki religijne opiera kościół katolicki.
Błażej Kaszuba Inne 15 grudnia, 2022

Chociaż termin „Kościół katolicki” nie występuje w Nowym Testamencie, jego znaczenie jest oczywiste. Założył go Jezus Chrystus, a z czasem rozwinęli Jego naśladowcy na przestrzeni dziejów. W tym artykule sprawdzimy, jak i dlaczego Kościół katolicki powstał.

Kiedy powstał Kościół katolicki?

Kościół katolicki miał swoje początki za czasów Jezusa Chrystusa. Nowy Testament, do którego należą Ewangelie, został napisany przez żydowskich autorów, którzy realizowali tradycję zapisywania nauk wielkich proroków. Ewangelie stworzono już kilkadziesiąt lat po męczeńskiej śmierci Chrystusa. W pierwszych wiekach wielu uczniów Chrystusa pisało listy do różnych wspólnot chrześcijańskich we wschodnim regionie Morza Śródziemnego, w tym do takich miejsc jak Egipt i Syria.

Kto jest w Kościele katolickim?

Kościół katolicki jest organizacją międzynarodową, liczącą ponad 1,3 miliarda członków z każdej grupy społecznej, rasowej i etnicznej. Wiele lokalnych kościołów i denominacji wywodzi się z najwcześniejszych dni kościoła chrześcijańskiego.

Kto założył Kościół katolicki?

Jak wspominaliśmy wyżej, to właśnie Chrystus jest głową Kościoła. Po śmierci, pochówku i zmartwychwstaniu, dał swoim apostołom władzę prowadzenia Kościoła. To rozpoczęło proces rozwoju, który był długi. Apostołowie wraz z innymi przywódcami kościelnymi musieli także reagować na nowe wyzwania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *