Ks. prof. Waldemar Chrostowski – komentarz na temat wizyty Benedykta XVI w Polsce

Papież trzyma w dłoniach otwartą Biblię. W tle słabo widoczna, rozmazana zieleń.
Błażej Kaszuba Inne 1 czerwca, 2006

Papież wybrał Polskę, by tam w czerwcu 2006 roku poprowadzić swoją podróż apostolską, w której rozpoczął zgromadzenie ponad 10 tysięcy osób na polskiej ziemi. Pielgrzymka przeznaczona jest dla kilkudziesięciu tysięcy katolików, którzy mieszkają, pracują i bawią się w tym kraju. Obecność papieża była tam w większości pozytywna. Jednak nie wszystko od początku było dobre.

Jakie znaczenie ma pielgrzymka papieża Benedykta XVI do Polski?

Pielgrzymka papieża Benedykta XVI do Polski ma szczególny wymiar symboliczny. Jako następca Jana Pawła II, czyli pierwszego w historii papieża Polaka, Ojciec Święty jest ważną postacią dla wszystkich Polaków. Jego słowa były dokładnie słuchane we wszystkich miejscach kraju przez ludzi z różnych warstw społecznych. Wizyta odegra istotną rolę w postrzeganiu Benedykta XVI nad Wisłą.

Co ks. prof. Waldemar Chrostowski powiedział o wizycie Benedykta XVI w Polsce?

W swoim komentarzu na temat pielgrzymki Benedykta XVI do Polski ks. prof. Waldemar Chrostowski stwierdził między innymi, że nowy papież podpił serca Polaków. Kapłan uważa, że wydarzenie miało dwa wymiary – trwania w wierze oraz pamięci o prawdzie. Benedykt XVI mocno podkreślał obie kwestie podczas swoich wystąpień, a także w trakcie wizyt między innymi w obozie Auschwitz-Birkenau.

Jak Polacy zareagowali na Osobę Benedykta XVI w Polsce?

Polscy katolicy w przytłaczającej większości zaczęli serdecznie witać papieża, gratulując mu wyboru na Stolicę Piotrową. Wielu z nich zaznacza, że Ojciec Święty może odwiedzać Polskę, kiedy tylko zechce. Przed wizytą w mediach istniało wiele obaw związanych ze stosunkiem Polaków do Benedykta XVI jako następcy Jana Pawła II. Jednak ksiądz profesor Waldemar Chrostowski podkreślił, że były to lęki wyolbrzymione.

Myślę, że dzięki tej pielgrzymce zakończyliśmy długi proces żałoby po Janie Pawle II. Podczas tej pielgrzymki Polacy dali dowód głębokiego przywiązania do Papieża, do papiestwa i Kościoła powszechnego”. – powiedział ks. prof. Waldemar Chrostowski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *