Logo wizyty papieża Benedykta XVI w Polsce

Chrześcijański krzyż na tle rozświetlonego nieba przy zachodzie słońca.

W maju Benedykt XVI złoży swoją pierwszą wizytę w Polsce jako papież. Właśnie pokazano logo całego wydarzenia. Dowiedz się, jak ono wygląda i jaka jest jego symbolika!

Logo wizyty Benedykta XVI w Polsce odsłonięte

Pierwsza wizyta papieża Benedykta XVI w Polsce to bardzo ważne wydarzenie dla wszystkich Polaków. Właśnie z tego względu pokazano specjalne logo, które ma przypominać o tej symbolicznej pielgrzymce każdemu katolikowi. Grafika zawiera wiele symboli podkreślających wagę podróży Ojca Świętego.

Jak wygląda logo wizyty Benedykta XVI w Polsce i co symbolizuje?

W oficjalnym logo wizyty można dostrzec biało-czerwoną łódź z żaglem w kolorze żółtym, zawieszonym na maszcie z krzyżem, który wpisano w niebieskie koło z otoczką zawierającą napis „Bądźcie mocni w wierze”. Autorem projektu jest Jarosław Babikowski, uzdolniony absolwent warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Barwy czerwony i biały na łodzi nawiązują do polskich barw narodowych. Maszt w kształcie krzyża przypomina orszak Jana Pawła II, a także wskazuje na chrześcijańskie korzenie Polski. Żółty odcień żagla wraz z białym dziobem statku przywołuje natomiast oficjalne barwy papieskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *