Objawienia maryjne – co powinieneś o nich wiedzieć?

Figura Maryi na tle rozjaśnionego nieba. Objawienia maryjne w symbolice.

Czy wiesz, że Najświętsza Maryja Panna znów staje się widzialna, aby dać nam specjalne wskazówki? Czy wiesz, że objawiła się kilku osobom w różnych miejscach, w różnym czasie i z różnymi przesłaniami? Dowiedz się więcej o objawieniach maryjnych.

Czym jest objawienie maryjne?

Objawienie Najświętszej Maryi Panny to wizja doświadczana przez osoby, w której Maryja Panna staje się widoczna i słyszalna. Często towarzyszy mu boskie orędzie skierowane do konkretnej osoby lub grupy osób. To forma objawienia, w którym Dziewica Maryja daje poznać coś, co było wcześniej ukryte.

Jakie są objawienia maryjne uznane przez Kościół?

Chociaż Kościół zazwyczaj nie daje teologicznego wyjaśnienia objawień maryjnych, to jednak zatwierdził 26 objawień jako autentyczne (na przykład objawienia w Guadalupe, w Meksyku; w Fatimie, w Portugalii; w Wieży Bannekera, w Waszyngtonie; w Zeitoun, w Kairze, w Egipcie). Kościół uznaje objawienia maryjne za znaki miłości i troski Boga o świat, a także za sposób na zwiększenie wiary, nadziei oraz miłości ludzi. Aby objawienie zostało zatwierdzone, muszą istnieć dowody, że Dziewica Maryja rzeczywiście komuś się ukazała, a przekazane orędzie pochodzi od Boga.

Jakie są najpopularniejsze objawienia maryjne w Polsce?

Wiele objawień maryjnych zostało zatwierdzonych przez Kościół jako autentyczne. Najpopularniejsze z nich to:

  • Cud Słońca (1918) w Fatimie, Portugalia – Matka Boska rzekomo przepowiedziała zakończenie I i II wojny światowej oraz stan duchowy świata w przyszłości. Okazała szczególną troskę o Rosję, prosząc wszystkich o modlitwę za ten naród.
  • Objawienie w Akita, Japonia (1973) – Maryja przekazała orędzie pokuty siostrze Agnes Katsuko Sasagawa, która miała trudności z wypełnianiem swoich obowiązków jako zakonnica. Maryja prosiła, aby wszyscy modlili się o nawrócenie Rosji, a także zjednoczenie narodów chińskiego i japońskiego.
  • Objawienie w Medjugorje (1981) – Maryja rzekomo ukazała się sześciu młodym ludziom w byłej Jugosławii i przekazała im orędzie modlitwy oraz nawrócenia.

Dlaczego nie wszystkie objawienia maryjne są zatwierdzane?

Kiedy ktoś ma objawienie, nie wie, czy Dziewica Maryja rzeczywiście mu się ukazała. Z tego powodu osoba ta powinna zachować to doświadczenie jako prywatne, aby inni mogli zostać przyciągnięci do objawienia. Jeśli dana osoba mówi o tym publicznie, Kościół musi zbadać objawienie, aby stwierdzić, czy jest ono autentyczne. Może to być trudne, ponieważ jest mało prawdopodobne, że tylko jedna osoba widziała objawienie. Aby zbadać objawienie, urzędnicy kościelni przeprowadzają wywiady z osobami, których ono dotyczy, badają dostępne dowody (takie jak raporty medyczne, fotografie i pisma) i modlą się, aby rozeznać orędzie Dziewicy Maryi i autentyczność objawienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *