Pierwsza wizyta Benedykta XVI w Polsce

Papieska flaga powiewająca na tle jasnego budynku.
Błażej Kaszuba Inne 19 maja, 2006

Polska to ogromny kraj z wieloma pięknymi miejscami do odwiedzenia. Polacy są bardzo gościnni i to wspaniałe miejsce na spędzenie kilku dni. Benedykt XVI odwiedzi Polskę w dniach 23-25 maja w ramach swojej pierwszej podróży zagranicznej jako papież. Niezależnie od tego, czy zostanie w Polsce, czy nie, ta wizyta będzie ważna dla Polaków i Unii Europejskiej. Oto co trzeba wiedzieć o pierwszej wizycie Benedykta XVI w Polsce.

Jak będzie wyglądała pierwsza wizyta Benedykta XVI w Polsce?

W dniach 25-28 maja 2006 roku Polska będzie gościć papieża Benedykta XVI. Wizyta w naszym kraju to hołd złożony przez urzędującego Ojca Świętego swojemu poprzednikowi, Janowi Pawłowi II. Na początku kwietnia Polskę po raz kolejny odwiedziła delegacja Stolicy Apostolskiej na czele z dr Alberto Gasbarri, który jest odpowiedzialny za przygotowanie międzynarodowych podróży Ojca Świętego. Wraz z przedstawicielami Episkopatu Polski i polskiego rządu dr Alberto Gasbarri omówił szczegółowy plan wizyty Benedykta XVI w Polsce. Papież spędzi nad Wisłą kilka dni i prawdopodobnie spotka się przede wszystkim z młodzieżą oraz klerem. Odwiedzi też ważne miejsca pamięci. Trwają zaawansowane przygotowania ołtarzy papieskich, przy których Benedykt XVI będzie odprawiał msze święte – w Warszawie na Placu Piłsudskiego i na krakowskich Błoniach.

Jak ważna jest wizyta Benedykta XVI w Polsce dla Polaków

Pierwsza pielgrzymka papieża Benedykta XVI, którą będzie wizyta Ojca Świętego w Polsce, stanowi bardzo ważne wydarzenie dla wszystkich Polaków. W końcu to właśnie z naszego kraju pochodził poprzednik Benedykta XVI – Jan Paweł II, czyli Karol Wojtyła. Jako wspólnota chrześcijańska żywimy ogromne nadzieje, że całe wydarzenie na nowo rozbudzi w społeczeństwie wiarę w Chrystusa i pozwoli zażegnać istniejące spory. Mimo lęków związanych z reakcją na osobę Benedykta XVI, kapłani w Polsce ufają w dobry stosunek rodaków do nowego papieża.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *