Spotkanie Benedykta XVI z młodzieżą na krakowskich Błoniach

Wiwatujący tłum młodzieży na świeżym powietrzu. Takie widoki niewątpliwie zapewni spotkanie Benedykta XVI z młodzieżą na krakowskich Błoniach.

W sobotę 27 maja Benedykt XVI spotka się z polską młodzieżą na krakowskich Błoniach. Wydarzenie będzie częścią pierwszej pielgrzymki Ojca Świętego do Polski jako następcy Jana Pawła II.

Program spotkania Narodowego Spotkania Młodych z papieżem Benedyktem XVI

Ogólnopolskie Spotkanie Młodzieży z Papieżem Benedyktem XVI skupi się na tematach roku, sakramentów oraz nowej epoki w życiu religijnym Kościoła katolickiego. Spotkanie będzie transmitowane na żywo przez media. Program wydarzenia obejmuje czuwanie przed przyjazdem Ojca Świętego z modlitwami i śpiewami, przywitanie z papieżem oraz uczestnictwo w Mszy Świętej pod przewodnictwem Benedykta XVI. Po Eucharystii uczestników czeka koncert pod hasłem „Trwajcie mocni w wierze”.

Organizacja spotkania – najważniejsze informacje

Wydarzenia Ogólnopolskiego Spotkania Młodzieży z papieżem Benedyktem XVI odbędzie się w Parku Błonie, głównym miejscu całorocznego pobytu młodych ludzi w Krakowie. Główny celem spotkania wymiana myśli, doświadczeń i informacji na temat spraw, które mają największe znaczenie dla młodych ludzi na świecie. Po otwarciu sektorów grupy przybyłe na wydarzenie powinny współpracować z harcerzami, którzy wyznaczą im odpowiednie sektory. Zaleca się zabranie ze sobą  śpiwory i karimaty, ponieważ tłum spędzi noc na Błoniach, razem sławiąc Boga.

Dlaczego warto przyjechać na Ogólnopolskie Spotkanie Młodzieży z Papieżem Benedyktem XVI?

Spotkanie Młodzieży z papieżem Benedyktem XVI to niepowtarzalna okazja, aby na żywo zobaczyć nowego papieża i zrozumieć jego nauczanie. Ponadto wydarzenie pozwoli spędzić czas z braćmi oraz siostrami w wierze nie tylko z Krakowa, ale także innych regionów kraju. Wspólnie spędzony czas na modlitwie, a także religijnych śpiewach z całą pewnością wyda błogosławione owoce w życiu uczestników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *