Życie Biskupa Pomocniczego Piotra Jareckiego – przewodniczącego Zespołu ds. Wizyty Apostolskiej Ojca Świętego Benedykta XVI w Polsce

Elementy ubioru biskupa położone na klęczniku w kościele.
Błażej Kaszuba Inne 25 maja, 2006

Duszpasterstwem Kościoła katolickiego w Polsce kierują biskupi pomocniczy Piotr Jarecki i Franciszek Macharski. Papież Benedykt XVI wyznaczył ich do kierowania Ministerstwem Biskupów jako współprzewodniczących Zespołu ds. Wizyty Apostolskiej Ojca Świętego Benedykta XVI w Polsce. Przejmują również odpowiedzialność za wszelkie działania związane z duszpasterstwem na terenach podlegających ich jurysdykcji.

Biografia biskupa Piotra Jareckiego

Biskup Piotr Jarecki urodził się 29 czerwca 1955 roku w Sierpcach. Wczesne życie biskupa Jareckiego było naznaczone silną wiarą katolicką. Do liceum uczęszczał w swoich rodzinnych stronach. Naukę kontynuował w seminariach duchownych w Płocku i Warszawie. Później otrzymał święcenia prezbiteratu z rąk kardynała Stefana Wyszyńskiego. Po święceniach biskup Jarecki przez kolejne 18 lat posługiwał mieszkańcom Wadowic.

Za co odpowiedzialny jest bp Piotr Jarecki jako przewodniczący Zespołu ds. wizyty apostolskiej Ojca Świętego Benedykta XVI w Polsce w 2006 r.

Wizyta Ojca Świętego Benedykta XVI w Polsce w 2006 roku była kolejną wizytą papieża w kraju w ciągu ostatnich 50 lat. Pierwsza papieska wizyta w Polsce miała miejsce w 1979 roku, kiedy do Warszawy przybył papież Jan Paweł II. Wizyta ta była obchodzona w Polsce jako Narodowy Dzień Modlitwy, ze specjalną mszą i nabożeństwem międzyreligijnym, po którym odbyło się spotkanie ekumeniczne. W ramach tego Narodowego Dnia Modlitwy oraz w celu pogłębienia relacji między narodem polskim a Kościołem katolickim, a także w celu wzmocnienia obecności Kościoła w społeczeństwie polskim, Ojciec Święty postanowił powołać zespół biskupów z całego świata, który miał odwiedzić Polskę w Wielkim Tygodniu 2006 r. Przewodniczącym zespołu został bp Piotr Jarecki, który został mianowany przez papieża Benedykta XVI. Odpowiadał za przygotowanie uroczystości i odpowiednie zaplanowanie poszczególnych punktów programu oraz uczestników na nadchodzące wydarzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *